Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenie samochodu to przede wszystkim obowiązkowe OC. Warta oferuje możliwość zawarcia umowy OC w wariancie KOMFORT posiadający dodatkowo:
– OC Szybka Wypłata. Dzięki temu Warta zajmie się likwidacją szkody wyrządzonej przez kierowcę ubezpieczonego w innym towarzystwie. To nowość, bo do tej pory w razie kolizji spowodowanej przez innego kierowcę, trzeba było korzystać z usług ubezpieczyciela sprawcy. Tylko posiadacze AC, mogli liczyć na to, że szkodą zajmie się wybrany przez nich ubezpieczyciel. Teraz każdy posiadacz OC Komfort w Warcie, może liczyć na to, że jego sprawą zajmie się renomowany i wiarygodny ubezpieczyciel – Warta. Warta wypłaci mu odszkodowanie i przejmie wszystkie formalności związane z rozliczeniem szkody z ubezpieczycielem sprawcy. Skorzystanie z tej usługi nie ma wpływu na zniżki za brak szkód.
– bezpłatna opcja ochrony zniżek po szkodzie! Nowy klient w pierwszym roku otrzymuje gwarancję utrzymania zniżek, w przypadku gdy spowodujesz szkodę max. do 5 tys. zł. Jeśli w ciągu roku nie zdarzy się wypadek w umowie na kolejny zagwarantujemy ochronę zniżek po szkodzie bez limitu.

To także AC w elastycznej formie oraz szereg opcji pomocy w razie wypadku czy awarii.

Każdy kupujący w WARCIE polisę OC czy AC w ramach assistance Standard, dostaje gwarancję podstawowej pomocy po wypadku: holowanie pojazdu do 100 km, informację serwisową czy usługę przekazania wiadomości.
Polisy AC obejmują wszystkie ryzyka standardowej polisy (np. wypadek, powódź, pożar) oraz wszystkie inne, które nie zostały wyraźnie wyłączone w umowie. Tzw. formuła. all risks.

Polisy oparte na zasadzie all risks obejmują wszystkie ryzyka standardowej polisy (np. wypadek, powódź, pożar) oraz wszystkie inne, które nie zostały wyraźnie wyłączone w umowie. To powoduje, że obejmują one również skutki zdarzeń, które były trudne do przewidzenia, lub zbiegu zdarzeń utrudniającego jednoznaczne określenie źródła szkody.

Od strony prawnej taka formuła powoduje przeniesienie tzw. ciężaru dowodu na ubezpieczyciela. Towarzystwo, chcąc odmówić wypłaty, musi wyraźnie wskazać, który punkt warunków ubezpieczenia wyłącza jego odpowiedzialność.

Przy ubezpieczeniach komunikacyjnych najczęściej zalety widać przy szkodach wynikających z działania czynnika termicznego z zewnątrz lub wewnątrz. Jeśli pożar auta został spowodowany np. przez przegryzienie kabli przez kunę, to w standardowych warunkach, polisa nie zadziała. Polisy all risks mogą dać w takim wypadku ochronę.
AC gwarantuje wypłatę nawet za najmniejsze uszkodzenia. Jeśli autem mają kierować doświadczeni kierowcy, w standardowej umowie nie stosuje się żadnych potrąceń kwoty odszkodowania z tytułu tzw. udziału własnego.


WARTA Auto Szyby

Mając ubezpieczenie WARTA Auto Szyby, możesz naprawić stłuczoną czy pękniętą szybę nie stracisz zniżek z tytułu braku szkód na polisę AC. Gdyby nie to ubezpieczenie, musiałbyś korzystać ze swojego ubezpieczenia AC, a to oznacza, że przy odnowieniu polisy na kolejny rok płaciłbyś wyższe składki.

Już za 69zł rocznie, możesz mieć ubezpieczone szyby na terenie całej Polski od uszkodzeń powstałych, np. przy próbie włamania czy przez kamień który wypadnie spod kół jadącego obok czy przed Tobą pojazdu. To dwa-trzy razy mniej niż zwykła naprawa odprysku na szybie czołowej i kilka razu mniej niż jej wymiana.

Jeśli naprawa szyby przez przedstawiciela Warty nie jest możliwa w ciągu 24 h od zgłoszenia szkody, pokryjemy koszty parkingu strzeżonego przez maksymalnie 48 godzin, do kwoty nie wyższej niż 500 zł brutto.


 


Warta Moto Assistance

Chcesz mieć pomoc tylko w razie wypadku niedaleko od domu? A może wolisz mieć pełne wsparcie w razie kłopotów z autem w dowolnym miejscu w Polsce i wiele usług dodatkowych min. pomoc w razie rozładowania akumulatora, samochód zastępczy czy organizację wymiany opon? W WARCIE możesz wybrać wariant assistance, który odpowiada Twoim potrzebom.
W ramach odpłatnych pakietów assistance, oferujemy pomoc w przypadku awarii lub wypadku.

 


WARTA OPONY

Ubezpieczenie Warta Opony gwarantuje Ci pomoc za każdym razem, kiedy tego będziesz potrzebował. Pomagamy bez względu na liczbę zgłoszeń w ciągu roku. Nie stosujemy też żadnych limitów kwotowych.

Klientom odnawiającym OC Komfort w Warcie oferujemy pakiet Praktyczna Pomoc. Zawiera on ubezpieczenia Warta Opony oraz Warta Auto Ochrona + w atrakcyjnej cenie 29 zł rocznie. Kupujący OC w Warcie po raz pierwszy mogą za 9 zł mieć samo ubezpieczenie Warta Opony, a za kolejne 29 zł – Warta Auto Ochrona+.

Za kwotę niższą niż koszt dwóch litrów paliwa, gwarantujemy Ci pomoc w razie problemów z oponą przez 365 dni w roku, przez 24h na dobę na terenie całej Polski.

Ubezpieczenie Warta Opony gwarantuje organizację i pokrycie kosztów pomocy w razie uszkodzenia ogumienia kół. Jeżeli naprawa koła nie jest możliwa na miejscu zdarzenia, auto jest holowane do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego. Warta rozlicza się zarówno z holownikiem jak i warsztatem. Nie musisz angażować swoich pieniędzy!


 


AUTO OCHRONA

Chcesz odpowiedzieć znajomych w innym mieście i boisz się, że auto zostawione na ulicy w obcym miejscu padnie łupem złodziei? Warta Auto Ochrona+ to proste ubezpieczenie zapewniające wypłatę z góry określonej kwoty w razie kradzieży samochodu. Górny limit to 3 tys. zł.

Za kwotę porównywalną z tą, którą wydasz na jednorazowe pozostawienie samochodu na parkingu strzeżonym na kilka godzin, gwarantujemy Ci ochronę przez 365 dni w roku, przez 24h na dobę.

Warta Auto Ochrona+ działa nie tylko w Polsce! Obejmuje też szkody powstałe na całym terytorium Europy (również w Rosji i Turcji w ich europejskich częściach) a nawet w Maroku, Tunezji i Izraelu.

 


NNW KOMUNIKACYJNE

NNW Komunikacyjne może gwarantować nie tylko wysokie wypłaty dla wszystkich pasażerów Twojego auta poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym. Dobierając odpowiedni zakres ubezpieczenia możesz uzyskać ochronę również w wypadkach innych niż komunikacyjne.

Nawet 250 tys. zł mogą sięgnąć wypłaty w razie śmierci kierowcy w nieszczęśliwym wypadku. Wystarczy do tradycyjnego NNW komunikacyjnego na sumę 100 tys. zł, dokupić pakiet NNW Bezpieczna Rodzina gwarantujący wypłatę do 150 tys. zł.
Jeśli nieszczęśliwy wypadek zdarzy się poza granicami RP i konieczny jest transport ubezpieczonego do Polski WARTA zwraca takie koszty. Jeśli ubezpieczony zmarł na skutek wypadku – pokrywamy koszty sprowadzenia zwłok lub prochów.

Przedmiotem ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałe u ubezpieczonych osób w związku z ruchem objętego ochroną ubezpieczeniową pojazdu oraz podczas:
o wsiadania i wysiadania z ubezpieczonego pojazdu,
o bezpośredniego załadowywania lub rozładowywania ubezpieczonego pojazdu,
o pożaru lub wybuchu ubezpieczonego pojazdu.
Umowa w wariancie NNW Standard gwarantuje świadczenie z tytułu:
o trwałego częściowego lub całkowitego uszczerbku na zdrowiu w wypadku,
o śmierci wskutek wypadku.

Przydatne dokumenty :

https://www.warta.pl/ubezpieczenia/samochod